Fora » Rodzina, dzieci

Karmienie piersia :)

• 4 października 2009 00:57:01 BST
     jak dlugo karmilyscie piersia? o ile w ogole? tutaj zauwazylam, ze matki raczej nie przywiazuja takiej wagi do karmienia piersia tak jak my, Polki...
  • 15 października 2009 09:15:08 BST
    To są te drobne różnice kulturowe. Choć różnie to bywa, tak naprawdę wszystko zależy od konkretnych osób. Ja przypuśćmy nie jestem zwolenniczką długiego karmienia. Gdy urodzi mi się dziecko będę je karmić tylko tak długo ile to naprawdę konieczne. Nie ma sensu na siłę tego nie wiadomo jak długo przeciągać. Myślę, że będzie to wygodniejsze dla mnie jak i dla mojego męża.
  • 15 października 2009 11:57:08 BST
    racja, kiedy slysze ze matka karmi piersia potorarocznego brzdaca to mnie skreca ze smiechu ;) ja przestalam karmic po pol roku i wydaje mi sie ze to taki optymalny czas. maly wcina papki, zupki i oczywiscie mleko modyfikowane i rosnie jak na drozdzach. gdzies wyczytalam ze WHO (world health organisation) rekomenduje karmienie piersia do trzeciego roku zycia malca :D
  • 18 października 2009 23:45:10 BST
    Majka ma 7 miesięcy, a ja nadal Ją karmię i zamierzam robić to jeszcze plus/minus pół roku. Na chwilę obecną Młoda dostaje dodatkowo przecierki ze słoiczków (jakoś nie wierze w naturalność warzyw ze sklepu), a ja jem już prawie wszystko.
    Co do mleka modyfikowanego mam mieszane uczucia i jeśli nie będę zmuszona nie podam go Majce.