Fora » Życie w UK

• 27 czerwca 2013 18:35:12 BST
     Witam, za kilka dni wybieram się do Plymount do pracy. Czy jest Ktoś kto mógłby, chciałby naświetlić mi rzeczywistość tam. Jakie dokumenty mam ze sobą zabrać, gdzie ewentualnie sie udać gdy odpukać coś pójdzie nie tak.
    • 12 posty
    4 lipca 2013 15:00:53 BST
    Czyli mozna rozumiec ze prace juz masz. Glowny urzad ktory moze cie zainteresowac to Job Centre czyli angielski urzad pracy. Dodatkowo Council, czyli urzad gminny/miasta. Watpie jednak zeby byla potrzeba sie wybierania do nich.
    W Plymouth jest kilka polskich sklepow, glownie sa skupione na Mutley Plain. W razie ptrzeby porozmawiania z kims po polsku, prawdopodobnie jest to dobre miesjce zeby zaczac.
    Ciezko odpowiedziec na twoje pytanie bo jest bardzo ogolne. Dokumenty zaleza od tego co chesz robic i jakie masz plany na przyszlosc. A rzeczywistosc? tez chyba zalezy jak sie na nia patrzy. Z tego co wiem to raczej ludzie nie narzekaja. Czesto znajomi mowia ze maja dosc i wracaja do Polski, po czym po kilku miesiacach sa znow w Plymouth bo w Polsce jakos chyba inaczej. Mysle ze rzeczywistosc jest dobra.

Jak zadasz bardziej konkretne pytania to moze sie uda bardziej konkretnie odpowiedziec