Fora » Rodzina, dzieci

• 7 sierpnia 2013 20:11:04 BST
    hej , od tego roku chcialbym zaczac jakas szkole w Plymouth tylko poki co nie posiadam praktycznie zadnych konkretnych informacji na temat tego co i gdzie sie znajduje i w jakich godzinach itd itd itd takze jezeli ktos cos wie lub posiada wlasne spostrzezenia ,zle badz dobre to niech pisze ,pozdro 5 
    Piotr.
    • 3 posty
    7 sierpnia 2013 23:52:51 BST

Własnie od wrzesnia mialem zaczac kurs w plymouth city college IT level 3 (informatyk/a) ale znalalzlem nowa prace i jednak nie moge zaczac kursu. Koszty sa rozne wzaleznowsci od Twojego wieku i kursu moj mial kosztowac Ł2800. Zajecia 3 dni w tygodniu na tzw full time student od 9ej do mniej wiecej 16ej. Mozesz dostac pozyczke na kurs jezeli masz ponad 24 lat i kurs musi byc mniej wiecej na trzecim levelu. Dodam do tego ze porownywaja polskie swiadectwa ukonczenia szkol wiec jak masz co najmniej srednie to mozesz aplikowac o kursy na poziomie level3.
    Pozdrawiam
  • 8 sierpnia 2013 15:40:01 BST
    zalezy jaki chcesz kurs, moze tylko ang? to sa rozne godz i dni, a kursy tez sa przerozne zalezy od znajomosci ang i co sie chce studiowac, tutaj masz strone cityplym.ac.uk dam duzo kursow masz opisanych co trzeba, telefon do recepcji i adres do wizyty i zlozenia aplikacji, teraz to juz za pozno na skladanie aplikacji na wrzesien 2013 raczej rok do przodu, niektore kursy zaczynaja sie od stycznia czyli pt. powodzenia
  • 8 sierpnia 2013 18:19:17 BST
    dzieki :) za info teraz juz moge gdzie sie porozgladac ;)
  • 11 grudnia 2013 23:46:06 GMT
    Witam. Kilka lat temu chodziłem na zajęcia angielskiego w Portsmouth , które byle sponsorowane przez UE. Nie orientujecie się czy w plymouth są gdzieś takie zajęcia? Może także inne info na temat kursów językowych w Plymouth>? Pozdrawiam i dzięki za info!!!
  • 12 grudnia 2013 15:43:50 GMT
    Już nie są sponsorowane przez UE ok 1.5-2 lat jak dobrze pamiętam bo osobiście mi w collegu powiedzieli.Z tego co wiem to jak jesteś na jobie to masz za darmo.
    • 1 posty
    22 grudnia 2013 17:43:40 GMT
    ja od wrzesnia zaczelam beauty therapy w city plym college. part time. ezeli jestes na level 3 i masz ponad 25 lat mozesz dostac student loan.- i jezeli nie masz zadnego innego kredyty studenckiego. wiekszosc kosztow mozna rozbic na raty lub dostac zwrot kosztow.nauczyciele sa b pomocni, egzaminy nie sa trudne, nic nie jest stresujace. zanim zaczniesz kurs w college masz 2 testy, matma i ang, tez proste, nie zaleznie czy zdasz czy nie dostajesz sie na swo kurs. do collegu nie rzeba miec zadnych dokumentow z polski typu zdana matura czy jakies swiadectwa, ale jesli masz jakies certyfikaty ktore pomoga ci dostac sie na wyzszy level, przynies pokaz etc, powodzenia, studia w uk to najfajniejsza rzecz:).ale mimo ze to np PT , ciezko jest znalec prace, ale warto przycisnac pasa, aby potem dostac lepsza prace
    • 2 posty
    6 stycznia 2014 20:38:37 GMT
     KatyMay A powiedz o co chodzi z tymi levelami? Czy mogę odrazu iść na 3 level, czy muszę najpierw zrobić pierwszy i drugi ?
  • BRT
    7 stycznia 2014 21:23:45 GMT
    Wszystko zależy od twoich umiejętności języka angielskiego , ale lepiej mieć certyfikat że ukączyłaś level 2 , bo jak nie to dadzą ci testy aby sprawdzić twoje umiejętnosci , zeby je zweryfikować i wtedy ci powiedzą na jaki level możesz aplikować .
    • 2 posty
    8 stycznia 2014 13:56:51 GMT
    A na jakim poziomie musi być mój angielski abym mogła starać się o level 3. Mój angielski jest dobry, czasami wypadnie mi z głowy jakieś słówko ale ogólnie nie mam problemu z komunikacją. Czy ktoś zna może jakąś stronę interetową na której są jakieś testy gdzie mogłabym się sprawzić?
    • 3 posty
    8 stycznia 2014 14:57:24 GMT
    To tez zalezy na jaki kurs sie starasz, bo np na inzynierie moglem isc dopiero na level 1 na malarza na level 2 bo mam doswiadczenie a na na informatyke na level 3 bo skonczylem liceum o tym profilu wiec zalezy na jaki kurs chcesz isc. Jak znajde to podesle ci testy z tego collegu.
    • 2 posty
    8 stycznia 2014 17:57:10 GMT
    O! Super, dzięki :) Chcę iść na "Motor Vehicle Maintenance and Repair". Ale z tego co napisałeś to wnioskuję, że muszę iść na level 1. No trudno :(
  • 27 stycznia 2014 14:20:52 GMT
    www.ang.pl świetna stronka do nauki jak i do sprawdzenia swoich umiejętności