Fora » Praca

Praca jako taksówkarz w TAXI FIRST

• 24 stycznia 2014 09:17:50 GMT
     Witam

Chciałbym zapytać czy moze wiecie coś na temat pracy w tej korkoracji jako taksówkarz . Czy lepiej swoim autem czy użyczonym pracować. No i czy w ogóle warto i czy da się zarobić  czy lepiej nie zawracać sobie głowy ?

• 1 czerwca 2014 14:28:17 BST
    Podbijam temat. W polskich portalach pośrednictwa pracy ukazały się anonsy pracy w TAXI FIRST, pośredniczy w szkoleniu PD International Services. Czy ktoś o tym słyszał? Czy ktoś ma jakies doswiadczenia z tymi firmami.
    Z góry dzieki za odp.
    Pozdrawiam
  • 1 czerwca 2014 22:18:07 BST
    Witajcie, napiszę parę słów ale to tylko i wyłącznie moja indywidualna opinia z którą nie każdy się musi zgodzić :)

Sam miałem pewien okres czasu w który zastanawiałem się nad podjęciem pracy jako taxi driver właśnie w first jednakże nie zdecydowałem się. Praca nie jest najłatwiejsza bo jest to bardzo dużo godzin czasu pracy ale dla zoorganizowanych osób z własnym samochodem jest to całkiem dobry interes. Generalnie można mniej pracować ale wtedy się nie zarobi tyle ile by się chciało.

Mianowicie zanim podejmiecie pracę musicie zdobyć licencję, oczywiście wszystko kosztuje i trwa ale jak ktoś jest pracowity i szybko się uczy to udaje się w miesiącu zmieścić czasem mozna i dłużej się bujac,

dostajesz listę ulic, i przykładowe pytania jak dojechac z punktu a do punktu b najszybciej...koszt ok 250f + licencja 100f także zanim podejmiecie jakiekolwiek kroki to trzeba się z tym liczyć,

Jeżeli nie macie samochodu to trzeba liczyć za wynajem , benzynę, ubezpieczenie bo dla taksiarzy jest osobne.

Zarobki jak na ilośc godzin szału nie robią, ale firma jest na tyle ugodowa że można u nich się zapożyczyć na koszty uzyskania licencji i oddawać stopniowo, także o tyle dobrze jak ktoś nie ma za dużo na start. 

Jeżeli masz samochód to już jest inna kwestia, i mozna dużo więcej zarobić, ale trzeba się też liczyć amortyzacją pojazdu, wiekiem (wymagane jest aby pojazd nie był staszy niż ileś tam lat) i początkowym okablowaniem do urządzeń które firma udostępnia (kolejny plus).

Podsumowując, praca do najłatwiejszych nie należy ale ciężka też nie jest, pracuje się chyba od 14 do 1-2 w nocy, o porankach mozna zapomnieć na początku ale dla osób z własnym samochodem niezły pomysł na niezły zabrobek.

O pośrednickach nie słyszałem i nie moge za dużo powiedzieć bo osobiście się w firmie dowiadywałem co i jak.

Mam nadzieje że coś tam wyjasniłem :)

Pozdrawiam

ps przykłądowy link ze strony councila: 
    http://www.plymouth.gov.uk/homepage/transportandroads/publictransport/taxiandprivatehire.htm
  • 2 czerwca 2014 10:35:27 BST
    Bardzo dziękuję za odpowiedź, na pewno pomoże mi ona podjąć decyzję.

Pozdrawiam :-)
  • 10 listopada 2016 21:21:11 GMT

Witam,

chociaż temat stary to podziele się swoimi doświadczeniami tzn. kierowcy taxi w firmie TaxiFirst.

Rekrutacja dla TaxiFirst zajmuje sie firma PD INTERNACJONAL do nich tez wyslalem swoje CV.

Po paru dniach przyszla odpowiedz i wiedzialem juz ze spelniam wstepne warunki. Przesłano mi materiały do nauki i mialem na biezaco "meldowac" o postepach. 

Gdy juz opanowałem ok 80% materiału, firma zarezerwowała dla mnie bilety do Anglii i ustanowilismy termin przylotu.

Zostałem zakwaterowany w Plymouth w domu gdzie mieszkają kursanci. Nastepne pare tygodni to nauka do egzaminów w Urzedzie miejskim w Plymouth i poznawanie miasta w zajeciach praktycznych.

Po zdaniu egzaminow teoretycznego i praktycznego dostajesz Private hire driver licence i eteat w TaxiFirst

Teraz troche faktów:

- firma gwarantuje przejazd do Plymouth, zakwaterowanie i wyszkolenie potrzebne do zdobycia licencji, pomaga w uzyskaniu NIN, zalozenia konta Bankowego i w ogólnej aklimatyzacji tutaj

- Jak masz juz licencje a nie masz samochodu pomoga Tobie to zalatwic jak i zreszta wszystkie nne szczegoly, mozna powiedziec ze poprowadza za raczke od przyjazdu do wyruszenie na trase.

Praca:

przez pierwsze pol roku mozesz pracowac od powiedzialku do czwartku od 14 do 6 rano ( sam wybierasz ile godzin) w reszte dni moszesz w dowolnych godzinach

- ilosc godzin to kwestia indywidualna. Ile chcesz zarobic tyle pracujesz. Na chwile obecna moge powiedziec ze mniej niz 10F/h jeszcze nie mialem, nie licze napiwków bo z tym roznie bywa (fart, poziom angielskiego itp)

- Mozna duzo powiedziec o Anglikach, ze sa aroganccy, hamscy itp. ale nie sa sklonni do przemocy fizycznej. Dlatego prace uwazam za bezpieczna,

Podsumowanie:

Prace uwazam za ciekawa, mozna sporo zarobic, nie pracujac fizycznie i nie majac kwalifikacji poza kat B i komunikatywnym Angielskim.

Jezdzisz samochodem rozmawasz sobie z ludzmi i czas jakos leci.

Deszczyk pada a Ty w suchym ;)

Temat podchwyciłem bo sam czytałem ten post w grudniu 2015 :)

Jest to moja prywatna opinia, wiec jak ktos ma jakies pytania to prosze bardzo :)