Fora » Życie w UK

Jazda Polskim autem w uk

• 18 lutego 2014 17:47:11 GMT
    Witam jak to jest z jazda polskim autem w uk wyczytałem ze można jezdzic tylko 6 mieiseicy wiec zadzwoniłem do DVLA i tam pan powiedział ze 6 miesięcy w ciągu roku  mogę jezdzic tutaj autem i spytam czy mam angielskie prawko powiedzielm ze tak wiec stwierdził ze nie ma problemu.Rozmawialem tez z czystej ciekawości z panem policjantem na komendzie w newton abbot i tez stwierdzi ze nie ma problemu i mogę się poruszać autem przez 6 miesięcy.Ale jak poczytałem na necie znalazłem pare tematow gdzie ktoś jezdzic miesiąc czy 3 i został zatrzymany i zabrono auto na parking policyjny ponieważ pracowal tutaj na stale i był uznany za rezydenta wiec nie miał prawa poruszania się polskim autem w uk chyba ze by je od razu przerejestrowal.Wiec jak to wkoncu jest bo mam auto którym chce jezdzic przez 3 miesiące ale nie bardzo widzi mi się wylapanie mandatu lub czegos innego.Ktos cos wie spotkal się z tym kiedyś lub jezdzil polskim autem w uk?
    • 1 posty
    22 lutego 2014 20:31:04 GMT
    Informacje z strony www DVLA:
    Pojazd na obcych blachach można użytkować przez okres 6 miesięcy od momentu wjazdu na wyspy w ciągu okresu 12 miesięcy - czyli można mieć tu samochód tylko przez pól roku.
    ALE... dotyczy to tylko turystów. w momencie jak wyrabiasz national insurance, podejmujesz prace, itd. to tracisz prawa turysty i nie masz prawa jeździć takim pojazdem na terenie UK. I tu już zalezy na kogo trafisz w trakcie kontroli, pzymknie oko lub nie. Grozi to bezzwrotną konfiskatą samochodu.
    • 1 posty
    10 maja 2017 07:24:59 BST

Hej, ja chciałam się zapytać jak wygląda zdawanie prawa jazdy w Anglii. Od dłuższego czasu o tym myślę, ale boję się tego ruchu lewostronnego. Czy jest to bardzo ciężkie, aby się tak przerzucić z prawostronnego ruchu? Myślę nad zapisaniem się do jakiejś szkoły jazdy i powoli zaczynam robić testy na prawo jazdy online, które znalazłem na stronie emano http://www.emano.co.uk/dwujezyczne_testy_na_prawo_jazdy_w_uk_samochody_osobowe_59.html. Jakie są wasze doświadczenia?