Fora » Ogólne

Poszukiwania skarbów.

• 11 czerwca 2014 18:19:33 BST
    Witam wszystkich , zastanawiam się czy ktoś prócz mnie interesuje się w okolicy poszukiwaniami skarbów za pomocą wykrywacza metali. Interesowałem się tym w Polsce i chciałbym do tego powrócić ze względu na brak jakiegokolwiek hobby. Możecie się ze mna kontaktować za pomocą forum. Pozdrawiam Michał
  • 11 czerwca 2014 20:03:12 BST
    tak
  • 13 czerwca 2014 00:39:30 BST
    Ostatnio na imprezie poznalem kolesia ktroy chodzi w plymouth I szuka ale to trzeba placic za szukanie cos mowil :P licencje itp jak zdobede jego nr To Ci podam bo on mowil ze sam chodzi I szuka to moze by mu sie przydal towarzysz :P
  • 13 czerwca 2014 11:45:04 BST
    Bylo by super tak wykupie licencje jak tylko znajde towarzysza bo samemu nie mam takiej frajdy :)
  • 15 czerwca 2014 12:39:17 BST
    I co nie ma zadnego zapalenca szukajacego towarzystwa ?
    • 12 posty
    18 czerwca 2014 14:06:14 BST
    Jak bedziesz chcial to zrobic w polaczeniu z Oceanem to daj znac. Samo poszukiwanie skarbow i chodzenie z wykrywaczem ... no nie wiem, chyba raczej emocjonujace nie jest ;)
  • 18 czerwca 2014 14:56:46 BST
    Jak znajdujesz gwoździe to może nie , ale jak dochodzi do wyjmowania czegoś cennego to zaczyna się robić emocjonująco :) po plaży też można chodzić nie ma problemu
    • 12 posty
    20 czerwca 2014 12:30:13 BST
    Ja prowadze badania na Uni-Plymouth, gdzie zajmuje się elektromagnetyczna detekcja lini transmisyjnych polozonych na dnie morskim. Temat jest bardzo podobny, aczkolwiek oczywiście to nie to samo. Firma dla której czasem robię zlecenia prowadzi miedzyinnymi poszukiwania wrakow. Jest to zupełnie inny kaliber, ale bardzo ciekawy temat.
    Jak chcesz to zapraszam na Uni, pogadamy.
  • 20 czerwca 2014 20:57:48 BST
    Szczerze mówiąc to takie badania oglądałem tylko na Discovery , a szkoda. Na szczeście w praktyce wszyscy mamy ten sam cel więc może i ja kiedyś ponurkuje w okolicach z wykrywaczem ( słyszałem że jest sporo ciekawych rzeczy na dnie ) szczególnie nie daleko brzegu. Dzięki za propozycję na pewno skorzystam na tygodniu jeśli nie spędzę całego wolnego czasu na poszukiwaniac ciekawych miejsc w okolicy 
    • 12 posty
    21 czerwca 2014 21:20:32 BST
    Jeżeli szukać ciekawych miejsc to niedaleko Plymouth jest wiele pozostalosci po kopalniach. Niektore bardzo intersujace. Zlezy tak naprawdę co chcesz znaleźć, ale jak przejdziesz się po okolicach to można się natknąć na stare kominy, szyby a nawet całe opuszczone osady. Sam mam jedno takie miejsce nad tamar gdzie czasami idziemy na cały dzień a lunch przy ognisku w starym piecu do wypalania miedzi.
  • 21 czerwca 2014 21:22:12 BST
    Problem tylko w tym że nie koniecznie mogę tak chodzić z wykrywaczem legalnie.
    • 12 posty
    21 czerwca 2014 21:29:18 BST
    Po pierwsze to wątpię żebyś kogoś spotkał, niektore miejsca są naprawdę opuszczone.
    Po drugie to nawet jeżeli będziesz miał jakaś licencje, (na tym się nie znam) to są tereny prywatne gdzie i tak będziesz potrzebował pozwolenie od wlasciciela.
    Po trzecie to może spróbuj dołączyć do jakiejś grupy albo organizacji.

A tak wogole to masz już wykrywacz?
  • 21 czerwca 2014 22:01:21 BST
    Z tego co się orientuje o wygląda tak licencja to zwykłe ubezpieczenie które ubezpiecza np . szkody których mogę narobić np. kopiąc nie wiem gdzie tak naprawde .Do klubu w Plymouth jestem umówiony na spotkanie w przyszłym miesiącu bo w tym już było. A co do kopania to większość Polaków z tego co mi mówiła wlasnie tak kopią po prostu w opuszczonych miejscach bo o pozwolenia od farmerów trudno
  • 21 czerwca 2014 22:21:42 BST
    Tak w ogóle jeśli będziesz któregoś razu jechał gdzieś odpocząć , pogrillować to z miłą chęcią się zabiore . Jesli będzie się to wiązało z jakimiś wydatkami typu opłata za most , paliwo czy cokolwiek innego to oczywiscie to pokryje.
    • 12 posty
    21 czerwca 2014 22:49:33 BST
    No wiesz, lato idzie, każdy weekend coś. ...właśnie przed chwilą kupiłem kajak. ;)

A jutro rowery, zapraszam
  • 21 czerwca 2014 22:51:21 BST
    Jutro Tomaszu od 6.00 do 18.00 w pracy a kajak ilu osobowy ? Dużo taki kajaczek np . używany kosztuje ? Moim marzeniem jest łódź , jacht , ale kajakiem nie pogardze :)
    • 12 posty
    21 czerwca 2014 23:01:46 BST
    Ok, widzę że jednak zaczynamy się dogadywać. :)

Kupiłem dmuchany dwuosobowy używany hudson za 150 i poluję na drugi, bo nas jest czworo. Myślałem o plastiku, ale nie mam gdzie trzymać. Mam też fajny ponton, więc jak coś to damy radek.
  • 21 czerwca 2014 23:05:19 BST
    wysyłam Ci wiadomość prywatną.
  • olo
    • 0 posty
    20 listopada 2017 00:45:20 GMT

Witam ja jestem zainteresowany szukaniem skarbow,mam Garreta 350 nowego,ale nie wiem gdzie sie udac prosze o konkretne namiary i chetnych na wypady ,moj tel.07495694386.

• 1 posty
    23 listopada 2017 11:15:29 GMT

Olo już nie mieszkam w Plymouth  , wróciłem do Polski . Jak bede mial chwile to przedzwonie i podpowiem Ci co i jak bo troche doświadczenia zdobyłem.