Fora » Rodzina, dzieci

W jakim wieku zaczac uczyc dziecko plywac?

• 26 czerwca 2014 15:25:09 BST
    Jakies rady?
    Dziecko nie mowi po angielsku, instruktorzy nie mowia po polsku
  • 26 czerwca 2014 15:32:38 BST
    Jeśli jest małe to proponuję basen kryty. Ja chodziłem z synem na basen chyba jak skończył 3 lata. Ale młodsze dzieci widziałem na basenie.
    • 12 posty
    26 czerwca 2014 15:57:27 BST
    Dziecko mozesz zaczac uczyc plywac od urodzenia, aczkolwiek dobrze jest poczekac az przejdzie pierwsze szczepionki.
    Im mlodsze dziecko zaczniesz brac do wody tym lepiej dla dziecka i tym bardziej bedzie sie w wodzie pewnie czulo.
    Jedna sprawa to nauczyc dziecko plywac, byc bezpieczne w wodzie i rozumiec co mozna a co nie mozna, a druga to nauczyc techniki. Pierwsze najlepiej zrobisz jak bedziesz sam bral dzieci na basen i sie z nimi bawil w wodzie. To jest najlepsza metoda.
    Jezeli chodzi o szkolki plywania to sie dwa razy zastanow. Niestety wielu instruktorow nie ma za bardzo pojecia o nauce plywania i podejsciu do dzieci. Z mojego doswiadczenia, w kazdej grupie na 10 dzieci zdaza sie przypadek ze jedno zaczyna panikowac, instruktor sobie nie radzi, rodzice zabieraja dziecko i efekt jest, ze maluch ma wstret do wody, czesto do konca zycia.

Jezeli znajdziesz dobrego instruktora to nie ma zadnego znaczenia w jakim jezyku on mowi. Dobry instruktor potrafi poporowadzic grupe, tak ze dzieci ucza sie nawzajem, obserwujac innych, wykonujac odpowiednio zadmonstrowane ciwczenia i praktykujac ruch w wodzie.

Jak bardziej sprecyzujesz swoje pytanie to moge ci napisac bardziej szczegolowa odpowiedz. Na to co zadales to tak: "Bierz dziecko do wody jak najczesciej samemu i po prostu sie z nim baw na basenie. Jezeli chodzi o szkolki to mozna znalezc juz dla polrocznych dzieci ale to co sie maluch nauczy to zalezy od tego jaki instruktor sie trafi"
  • 27 czerwca 2014 00:57:36 BST
    Z tego co wiem to jest polak instruktor na basenie w centrum gdzies obom The gym z taka szklana kopula ... kiedys rozmawialem z nim na imprezie byc moze dalej tam pracuje
  • 27 czerwca 2014 09:32:19 BST
    z tego co pamiętam mój syn miał 2 latka jak zaczęłam z nim chodzić , na początku zakładałam mu na rączki skrzydełka do pływania , teraz ma 4 lata i sam pływa już od jakiegoś czasu.Nie korzystałam z lekcji pływania.Dzieciaki szybko się uczą :)
  • 23 lipca 2014 14:52:03 BST
     Teraz są już zajęcia nawet dla dzieci półrocznych. Dziecko nie boi się wody, oswaja się z nią ;)
    • 3 posty
    29 marca 2018 11:04:06 BST

Jak najszybciej nawet od 4 roku życia :) Mój brat i ja się nauczylismy w wieku 5lat dzieki tacie który nas uczyl nad jeziorem

• 2 posty
    29 marca 2018 12:07:39 BST

Według mnie im szybciej, tym lepiej, ja zabierałam 1,5 roczną córkę zabierałam na basen, czuła się jak ryba w wodze ;)