Fora » Życie w UK

Przyjazd rodziny i benefity

• 30 czerwca 2014 18:26:13 BST
    Witam. mieszkam w studio tj pokój z aneksem kuchennym i wydzielona łazienką nieduży. Jeśli przyjedzie do mnie żona z synem na stałe czy mogę się ubiegać o mieszkanie socjalne i jakie. Czy mogę wynająć mieszkanie i starać się o dopłatę do niego. Jak to wygląda? Wiem że wiele osób jest w takiej sytuacji. Pozdrawiwm kg
  • 30 czerwca 2014 22:42:03 BST
    witaj,możesz się ubiegać o mieszkanie socjalne i również o dopłatę do wynajmowanego mieszkania.wszystkiego dowiesz się w Council , lub online.
  • 30 czerwca 2014 23:37:25 BST
    Wolałbym do wynajmowanego bo socjal nie wiadomo gdzie mi dadzą.
    • 12 posty
    1 lipca 2014 00:04:12 BST
    Zacznij od tego ze prawdopodobnie nie bedziesz mogl mieszkac w studio. Czy cos dostaniesz zalezy od wielu rzeczy, na przykład czy jesteś tu dłużej niż trzy lata, co robisz, ile zarabiasz, czy twoja żona ma tu prawo pobytu, ...
    Radze nie nastawiaj się na zbyt wiele.
  • 1 lipca 2014 01:33:17 BST
    A co z dopłatą do mieszkania?A gdzie mam mieszkać jak w studio nie bedę mógł?
    • 12 posty
    1 lipca 2014 03:07:21 BST
    Zalezy od twojego landlorda - agencji. Zanim coś zrobisz sprawdz online. Mozesz więcej sobie czasem zaszkodzić niż poprawić.Raczej nie licz za dużo na benefity
  • 1 lipca 2014 12:38:17 BST
    Właśnie nie liczę za dużo. Z tego co się orientowałem w Council to kwota na członka rodziny na przeżycie to niecałe 72 funty i do tego czynsz i opłaty jeśli to wszystko zsumowane wyjdzie poniżej moich zarobków to nie dadzą benefitu.
  • 2 lipca 2014 11:50:51 BST
    Dużo prywatnych ofert ma zaznaczone no DSS co znaczy że nie przyjmują osób na benefitach, warto na to zwrócić uwage. Genralenie jak napisał Tomek załóż że nic nie dostaniesz i jak się coś uda możesz się cieszyć, gorzej jak się nastawisz na coś i nie dostaniesz nic.
  • 2 lipca 2014 12:27:15 BST
    Jeszcze kwestia czy 1 bathroom czy czy 2 dla trzyosobowej rodziny z 12 latkiem.
  • 3 lipca 2014 12:24:21 BST
    Łazienkę wystarczy jak będziesz mieć jedną, jeżeli chodzi o sypialnie to na każde dzieco wymagany jest osobny pokój, agencje czy socjal jest podporządkowany i tego pilnują, wyjątkiem są dzieci do jakiegoś wieku nie pamiętam dokładnie i tej samej płci chyba 6-7 lat ale moge się mylić, moga być w jednym pokoju.

Może uda Ci się prywatnie wynająć, ale jak dostaniesz housing nie zdziw się jak będziesz miec kontrolę, co dalej może być a nie musi.
  • 3 lipca 2014 13:48:09 BST
    Zrobiłem taką symulację na stronie Council i faktycznie nie ma na co liczyć.