Fora » Życie w UK

zycie w Plymouth

• 26 kwietnia 2015 21:22:20 BST
    Witam ;)
    zastanawiam sie nad  zamieszkaniem w tym pieknym miescie, aktualnie mieszkam w malej miescince w east lancashire szalu nie ma mamy z mezem prace ja na magazynie odziezowym a maz jako spawacz.
    Ale zastanawiam sie nad przeprowadzka w lepsze miejsce slyszalam ze w plymouth jest ladnie i ze jest to miasto typowo angielskie nasze miasteczko pelne jest patologi i azjatow.
    czy warto sie przeniesc ? jak jest z praca idzie cos  znalesc i czy wszystkie oferty sa tylko przez agencje? no i ile kosztuje mieszkanie tj 2 bed house?
    U nas tanio ale jakosc zycia jest srednia raczej stad te pytania jak jest w Plymouth, bede wdzieczna za kazda opinie.
    Pozdrawiam

• 12 posty
    28 kwietnia 2015 00:23:52 BST
    Ja mieszkam w Plymouth siedem lat. Miasto spokojne ale tez nieco nudnawe. Czy jest takie piekne?, zalezy skad przyjezdzasz. Nie zaluje ze sie tu przeprowadzilismy ale tez nie moge powiedziec zebym byl jakos przejety ta miescina. Moim zdaniem Plymouth zaczyna sie dopiero jak masz samochod i cos na czym mozesz zeglowac.

Jezeli chodzi o prace, to slyszalem ze jest. Jest kilka firm do okola, troche fabryk, troche innego rodzaju miejsc. Pewnie tak jak wszedzie jak dobrze poszukasz to znajdziesz. Zalezy na pewno w co mierzysz ale jestem pewien ze jak bedziesz chciala to sobie poradzisz. Jezeli bedziesz potrzebowala jakiejs pomocy to z checia pomoge o ile bede mogl. (Co prawda udalo mi sie kilku osobom pomoc, ale generalnie to sie nie znam, bo pracy ni szukam)

2 bedroom mozesz znalezc pewnie od £500 moze troche mniej do £900 na miesiac. Uzaleznione od dzielnicy, a to z kolei zalezy czy macie dzieci i czy zalezy Wam na takich sprawach jak szkola itp.

Dzielnice wlasciwie wszystki sa spokojne. Co prawda mowi sie ze sa lepsze i gorsze, ale tak naprawde nie ma duzej roznicy. Miasto jest malo urozmaicone etnicznie. Wlasciwie dominuja tu rodowici anglicy i poza licznym gronem studentow i grup z nimi zwiazanych, malo jest ludzi "nie-angielskich".

Jak masz jakies konkretne pytania to pytaj. Postaram sie odpowiedziec, a jak nie to na pewno mnie ktos na forum wspomorze.

Pozdrowienia i Powodzenia
    Tomasz
  • 19 czerwca 2015 21:22:39 BST
    virginia86 ja bym Ci odradzała tutaj przyjazd. Miasto jak miasto, spokojne i bez szału, można tu przyjechać odpocząć na wakacje, ale na dłużej nie wiem czy się sprawdzi. Z pracą jest różnie, ja szukam już drugi miesiąc i jedynie co znajduję to jakieś dorywcze na dwa-trzy dni w tygodniu, no chyba że bardzo duże doświadczenie i przede wszystkim samochód. Jak chcesz oczywiście to przyjedź, może będziesz miała więcej szczęścia. Powodzenia i pozdrawiam :)
  • 20 czerwca 2015 01:26:27 BST
    to prawda , plymouth nie jest takie super niewiadomo co . jak ktos nie rozmawia po angielsku to jeszcze trudniej i ludzie musza dojezdzac do miejsc pracy poza miasto zeby pracowac. ale zawsze mozna szukac pracy w miescie na tej stronie,

https://jobsearch.direct.gov.uk/JobSearch/PowerSearch.aspx?pp=25&pg=1&q=plymouth&sort=rv.dt.di&re=134

pod tym linkiem jest spis ofert pracy z plymouth i okolic i na tej stronie sa wszystkie oferty z miasta bo to strona rzadowa. wiec nie zalamujcie sie , ja w dwa tyg znalazlem spoko prace :)
    • 8 posty
    22 czerwca 2015 20:05:36 BST
    hej, nie dobijajcie. ja od dłuższego czasu planuję tam przeprowadzkę i długo szukam domu. Też się obawiam o pracę ale jestem dobrej myśli.
    Macie naprawdę piękne miejsce więc doceńcie to. Mieszkam obecnie w Bostonie-lincolnshire jakieś 500 km od Was i tu dopiero jest dziura. Miasto małe, to i zaleta i wada, wkoło pola kapusty i nic więcej. Ze względu na dużą ilość imigrantów roboty brakuje. Choć przyjeżdżają nowi. Przestępczość wzrosła w dużym stopniu. W zeszły weekend strzelanina polaków, w ten weekend Litwinka w centrum w południe - kosą przeżegnała gościa. Więc miasto super. Dla dzieci zero rozrywek i marny start. Więc....
  • 22 czerwca 2015 23:30:22 BST
    To w Plymouth jest za to spokojnie i jest mało obcokrajowców pod tym względem, ale wiesz każdy ma inne odczucia. Jednym się miasto podoba, drugim nie, kwestia jak Ci się po prostu ułoży życie w nim. :) Ja czuję się tutaj jak "obca", tak mi się wydaje, że to miasto jest tylko dla Anglików i temu tak piszę. Wydaję mi się, że ludzie są milsi jak jest natłok cudzoziemców. Póki nie spróbujesz to się nie przekonasz, więc nie patrz na opinię innych, po prostu przyjedź tutaj i układaj życie, a nóż Ci się spodoba i obalisz Nasze opinię :)
    • 8 posty
    23 czerwca 2015 03:34:03 BST
    byłem w różnych miejscach nie tylko w UK, powiem jedno jak cię stać na dużo rzeczy to i jest miło :) wszędzie
    Ja patrzę na całokształt, to od Ciebie zależy na jakich ludzi trafiasz na swojej drodze. A fakt faktem to wszędzie jesteśmy ,,nie u siebie,, najlepiej jest na własnym podwórku. Mi się podoba. albo tam albo w Polsce na wsi. Pozdrawiam :)