Fora » Życie w UK

Przyszlość w Anglii

• 2 posty
    13 sierpnia 2015 23:05:08 BST

Hej! Opiszę krótko swoją sytuację. Studiuję na jednej z lepszej uczelni technicznej w Polsce, na ciężkim kierunku powiązanym z elektroniką. W te wakacje udało mi się wyjechać do Anglii, do Plymouth na okres wakacyjny do pracy, zatrzymałem się u kuzynów. Po niedługim czasie udało mi się znaleźć pracę jako barman w dobrej włoskiej restauracji. Obecnie pracuję w tym miejscu już prawie dwa miesiące i bardzo dobrze się tam czuję, na tyle że chcę zostać na wyspach cały rok np do następnych wakacji. Nie chodzi mi jedynie o kwestie zarobkowe, ale głównie o naukę języka, którego najlepiej nauczyć się jednak w terenie, a nie z książek. Tutaj jestem rozdarty, gdyż już mam za sobą 2 lata studiów i się zastanawiam czy lepiej po wakacjach wracać do Polski i kończyć od razu studia czy może lepiej skorzystać z szansy i zostać tu rok, wziąć dziekankę na studiach, nauczyć się bardzo dobrze języka i przy okazji zdobyć może jakieś certyfikaty językowe, żeby wykorzystać ten czas w Anglii na maxa. Czy myślicie, że opcja zostania tutaj rok i powrotu do Polski jest realna? Czy po roku już UK mnie tak wciągnie, że nie będę chciał wrócić za wszelką cenę? Jeśli bym jednak został, to w jaki sposób najlepiej wykorzystać ten dany czas? Do jakich egzaminów polecacie się przygotować, żeby był cenny ślad w CV na przyszłość? Nie chciałbym rzucać studiów, to nie wchodzi w grę, bo zainwestowałem już w nie sporo czasu i energii, chcę jedynie wziąć rok przerwy :)

P.S Będę wdzięczny za każdą pomoc ;)

• 2 posty
    14 sierpnia 2015 18:09:53 BST

Najlepszy jest chyba IELTS uznawany przez uczelnie i pracodawców w USA, Kanadzie, Australii i Anglii. Sama niedawno zdawałam bo marzy mi się Australia. Sprawdź też czy twoja uczelnia prowadzi wyjazdy na semestr do Anglii w ten sposób będziesz mógł tu zostać i dalej się uczyć. 

• 12 posty
    17 sierpnia 2015 09:23:36 BST
    Cześć. Za nisko mierzysz. Zorganizuj się i faktycznie wciśnij z tego wyjazdu to co możesz.
    Zacznij od przemyślenia żeby kontynuować tu studia. Może to być pełen rok ale może to też być jeden przedmiot. Dużo ci to pomoże niezależnie od tego gdzie skończysz Unii.
    Tutaj na uniwersytecie mamy wiele różnych wymian. Może uda się załatwić dla ciebie jakieś stypendium. Nigdy nie będziesz wiedział zanim nie spróbujesz.
    Jeżeli chodzi o kursy to IELTS jest tym co może ci się przydać tutaj ale moim zdaniem to strata pieniędzy. Nie wiem czy w Polsce go respektują.
    Jak się w jakiś sposób przykleić do Uni to możesz korzystać z kursów na Uni często bezpłatne.
    Ja jestem na Uni w tym miesiącu wieczorami jak chcesz możemy się spotkać i mogę ci podpowiedzieć co i jak.
    Jeżeli chodzi o Twoje pytanie czy Cię UK wciągnie czy nie, to nie ma naprawdę znaczenia. Skończ studia a to gdzie znajdziesz pracę to zupełnie inna bajka.
    • 3 posty
    18 sierpnia 2015 23:55:42 BST

Posłuchaj kolegi Tomasza. To jedyne mądre rozwiązanie.

• 8 posty
    19 sierpnia 2015 01:35:30 BST

Dobrze gada polać mu!!!!

Anglia nie zając nie ucieknie. A po to robisz te studia żeby do Anglii na gary raczej nie wyjeżdźać - chyba, że teraz tego uczą na polskich uczelniach!!!

Tylko żebyś po 30stce się z ręką w nocniku nie ocknął - a przecież mogłem skończyć te studia...Powodzenia 

• 2 posty
    19 sierpnia 2015 09:44:42 BST

Świetnie, dziękuję Kochani za odpowiedzi :) Właśnie ubiegam się o urlop tutaj z pracy na 2 tygodnie we wrześniu, chcę zdać zaległe egzaminy i wziąć dziekankę. Mam nadzieję, że się to uda. Tomasz, dzięki za chęć pomocy, przemyślę to i odezwę się do Cb np na priv, żeby ewentualnie zaczerpnąć jakichś wskazówek. :)