Fora » Ogólne

Wyjazd do Plymouth/Looe

• 1 posty
    7 sierpnia 2017 10:59:06 BST

Witajcie Kochani 

Wraz z narzeczonym planujemy przeprowadzke z Londynu w pierwszej polowie przyszlego roku w okolice Plymouth, zakochalismy sie w Looe ale obawiam sie troszke o prace. Z ang nie bedzie problemu. Narzeczony pracuje w UK w budownictwie juz 11 lat, ukonczył rowniez college o profilu stolarskim. Ja obecnie jestem na pierwszym roku biznesu ale mam zamiar przeniesc sie na uczelnie o innym profilu. W wolnym czasie prowadze wlasny biznes z masazami oraz dodatkowo online robie kurs na opieke nad zwierzetami (Level 3 CPD animal care ) . Przegladalismy wstepnie mieszkania i cena sa bardzo zachecajace ale czy praca bedzie? Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze to od naszego samozaparcia i checi do pracy zalezy czy cos znajdziemy ale czy wy jako mieszkancy tamtych pieknych okolic uwazacie, ze jest szansa sie tam zaaklimatyzowac Londynczykom ? ;)

• 12 posty
    8 sierpnia 2017 08:51:40 BST

Witam, sama odpowiedziałaś na pytanie. Wszystko zależy od samozaparcia. 

My przeprowadziliśmy się z Londynu dziewięć lat temu. Czas zwolnił, doceniliśmy co to nuda, ale też nauczyliśmy się wykorzystywać to co mamy. Na pewno jest inaczej. Przyjedź do Looe zimą kiedy nic się nie dzieje, wtedy ocenisz. Jedni to lubią, inni nie. Ale pamiętaj że to nic się nie dzieje to jakieś osiem miesięcy w roku. 

Z drugiej strony, my mieszkamy w Plymouth więc nie mam pełnego obrazu. 

Praca jest dla każdego kto chce ją znaleźć. Niemniej znam ludzi którzy strasznie narzekają, ja się generalnie z tym nie zgadzam. 

Myślę że dobrym wyznacznikiem jest to z jakiej miejscowości pochodzisz i czy podoba ci się w Londynie. Jeżeli jesteś z Warszawy i uważasz że Londyn jest piękny to przestań myśleć o Looe. Jeżeli jest przeciwnie to masz dużą szansę.