Fora » Rodzina, dzieci

Szkoła dla dziecka.

• 18 listopada 2009 21:52:04 GMT
    Mam pytanie, planując wyjazd za granicę, bardzo ważną dla mnie sprawą jest kwestia szkoły dla dziecka.
    Dopiero co ukończyła 7 lat no i w przypadku przeprowadzki do UK będę musiał ją zapisać.
    Jak wyglądają kwestie przyjmowania dziecka do szkoły, na jakich warunkach.
    Jakie są koszty szkół publicznych?
    pozdrawiam
  • 10 grudnia 2009 19:27:32 GMT
    Do zapisania dziecka do szkoły w uk będziesz potrzebował

* dokument potwierdzający datę urodzenia dziecka (certyfikat urodzenia albo paszport)

* potwierdzenie adresu (rachunek np. za gaz, prąd albo podatek lokalny; jeśli go nie masz, a mieszkasz u znajomych, może być rachunek na nazwisko osoby, u której się zatrzymałeś)

* dokument potwierdzający twoje prawa do opieki nad dzieckiem.

Wybierz się do najbliższego Councilu, zapytaj o Education Service i poproś o application form. Otrzymasz broszurę z adresami szkół w twojej dzielnicy oraz aplikację do wypełnienia.
  • 10 grudnia 2009 19:29:09 GMT
    A co jeśli dziecko nie zna angielskiego, czy są jakieś specjalne szkoły dla takich dzieci?
    No i jak to jest z mundurkami? Płacisz sam czy szkoła płaci?
  • 10 grudnia 2009 19:37:42 GMT
    Za mundurek płacisz sam, to koszt około 50 funtów, nawet przystępnie. Za to podręczniki, zeszyty i wszystkie przybory dla małych dzieci zazwyczaj zapewnia szkoła. Niestety starszym już rodzice kupują.
    Jeśli dziecko nie zna angielskiego nie musisz szukać specjalnej szkoły, poinformuj w wybranej, że dziecko potrzebuje dodatkowych lekcji angielskiego, a na pewno mu je zapewnią.
  • 10 grudnia 2009 19:41:24 GMT
    Podobno 10 % imigrantów w uk stanowią dzieci http://www.polishplymouth.co.uk/article.php?article_id=110
    więc Anglicy muszą być przygotowani na takie sytuacje, związane ze szkoła i z nauka języka dla dzieci
  • 16 stycznia 2010 15:15:34 GMT
    a ja i tak wolalbym nie zabierac dziecka do uk ... szkoly tu sa marne i nie nastawiaja na dobra edukacje... twozra glupie spoleczemnsto ktorym latwo manipulowac... dlatego zona z synkiem zostali w polsce... nie chcialbym takiej pzryszlosci dla niego a wiem ze w polsce moze dostac dobra edukacje..takie moje zdanie!! W angielskich szkolach jest naprawde kiepski poziom...
  • 17 stycznia 2010 19:20:16 GMT
    Noo bez przesady w angoielskich szkolach nie jest az tak zle jak Ci sie wydaje. Fakt nie wzystkie stoja na wysokim poziomie ale da sie zniesc. Poza tym sam widzisz twoje dziecko uczyloby sie jezyka.. tylko zeby ojczystego przy tym nie zapomnialo ( lub tez sie go naucyzlo)..

a tak btw czy sa jakies szkoly tylko dla polskich dzieci otwarte bo planuje sprowadzic tu po niedlugim czasie sowja rodzine. Dzieci nie znaja angielskiego wogole i mialyby ogromne poblemy. Jak ktos ma jakies informacje prosze dajcie znac.Dziex
  • 15 kwietnia 2011 11:42:47 BST
    Przepraszam ja tez mam pytanie ne temat szkoly,a mianowicie:moja corka przyjedzie do Plymouth w sierpniu tego roku,w Polsce konczy 1 klase liceum,do ktorej klasy i szkoly powinna pojsc w Plymouth i czy sa osoby lub biura pomagajace w zalatwieniu tych spraw?
  • 15 kwietnia 2011 13:20:58 BST
    Tati :)
    napisz moze bezposrednio do kilku matek z forum ? które jak sadze wiedza najlepiej, bo moze nie wszystkie czesto zagladaja na forum, a chyba jest tu wiele matek, ktore dobrze wiedza co i jak w takiej sytuacji :)
    pozdrawiam
  • 16 kwietnia 2011 10:55:52 BST
    Dzieki,pozdrawiam.
  • 26 sierpnia 2012 18:47:34 BST
    Witam. Planuję przeprowadzić się do Plymouth. Czy znacie jakąś dobrą szkołę średnią (liceum)? Chętnie nawiążę kontakt z rodzicami dzieci w wieku 14-16 lat.
  • 4 września 2012 10:53:05 BST
    Wszystkie szkoly mamy dobre :-))

Coombe Dean School Charnhill Way, Elburton, Plymouth, PL9 8ES

Devonport High School for Boys Paradise Road, Stoke, Plymouth, PL1 5QP

Devonport High School for Girls Lyndhurst Road, Peverell, Plymouth, PL2 3DL

Eggbuckland Community College Westcott Close, Eggbuckland, Plymouth, PL6 5YB

Hele's School Seymour Road, Plympton, Plymouth, PL7 4LT

John Kitto Community College Honicknowle Lane, Pennycross, Plymouth, PL5 3NE

Lipson Community College Bernice Terrace, Lipson, Plymouth, PL4 7PG

Marine Academy Plymouth Trevithick Road, Plymouth, PL5 2AF

Notre Dame RC School Looseleigh Lane, Derriford, Plymouth, PL6 5HN

Parkside Community Technology College Park Avenue, Devonport, Plymouth, Devon PL1 4RL

Plymouth College Ford Park, Plymouth, PL4 6RN

Plymouth High School for Girls St Lawrence Road, Plymouth, PL4 6HT

Plymstock School Church Road, Plymstock, Plymouth, PL9 9AZ

Ridgeway School Moorland Road, Plympton, Plymouth, PL7 2RS

Sir John Hunt Community Sports College Lancaster Gardens, Whitleigh, Plymouth, PL5 4AA

St Boniface's RC College 21 Boniface Lane, Crownhill, Plymouth, PL5 3AG

Stoke Damerel Community College Somerset Place, Stoke, Plymouth, PL3 4BD

Tamar Education Trust c.o, 1 Holborn Street, Plymouth, Plymouth PL4 0NN

Tamar Valley School Foulston Avenue, Plymouth, PL5 1HL

Tamarside Community College Trevithick Road, Plymouth, PL5 2AF

The All Saints Church of England Academy Pennycross, Plymouth, PL5 3NE

Tor Bridge High Miller Way, Estover, Plymouth, PL6 8UN

Wolsdon Street School 39 Wolsdon Street, Plymouth, Devon PL1 5EH

http://www.bbc.co.uk/news/special/education/school_tables/secondary/11/html/879.stm